Hrubá stavba domu

Co je hrubá stavba domu?

Hrubá stavba domu od programu STAVBY ALL INCLUSIVE® je stavba, kde je dokončena jen základní konstrukce. To znamená, že vám dům naprojektujeme a postavíme základy, obvodové a vnitřní nosné zdivo, příčky a střechu. Dům si následně dokončíte sami a je jen na vás, zda svépomocí, využijete jinou stavební firmu nebo samostatné řemeslníky. Výhodou této fáze stavby je rychlost výstavby.

Hrubá stavba domu vám umožní si dům maximálně přizpůsobit vašim požadavkům i finančnímu rozpočtu. Zároveň ale máte jistotu, že základní stavební práce jsou provedeny odbornou firmou. Určitě také oceníte, že stavební povolení za vás vyřídíme my. Kolaudace ale už bude samozřejmě na vás. Tuto službu vám můžeme nabídnout pouze v rámci domu na klíč. K samotné hrubé stavbě domu potřebujete vlastnit stavební pozemek a mít jasno, jaký rozpočet máte pro hrubou stavbu k dispozici. Poradíme si s téměř jakoukoliv částkou.

Hrubou stavbu domu můžeme naprojektovat od nuly podle vašich představ a požadavků. Vybrat si ale můžete i z našich vzorových domů. Realizovat je můžete přesně, jak jsou nebo si je nechat bez dalších poplatků upravit na míru tak, jak potřebujete právě vy. Nic z toho není v rámci našeho programu problém.

Hrubá stavba domu neobsahuje

 • Veškeré úpravy vnitřních a vnějších povrchů stěn a stropů
 • Podlahové konstrukce
 • Výplně otvorů
 • Tepelné izolace
 • Výmalba
 • Svody
 • Elektroinstalace
 • Topení a ohřev TUV
 • Zařizovací předměty
 • Kuchyň
 • Osvětlení

Kolik stojí hrubá stavba domu?

Ceny hrubých staveb domů se pohybují okolo 14 000 –  18 000 Kč za m2 užitné plochy + DPH.

Například hrubá stavba domu o velikosti 100 m2 vás vyjde na cca 1,4 – 1,8 milionů Kč + DPH. Záleží na mnoha faktorech, jako je velikost domu, lokalita výstavby, počet podlaží, cena použitých materiálů atd.

Standardy hrubé stavby domu

Níže naleznete naše standardy, tedy podrobný popis našich stavebních postupů a co všechno obsahuje hrubá stavba domu:

Základová deska

Základy tvoříme betonovými pasy s nadezdívkou ze ztraceného bednění podle šířek zdiva. Základové konstrukce jsou ukončeny železobetonovou deskou o tloušťce 125-150 mm. Součástí základové desky je rovněž ležatá kanalizace. Cenu základů kalkulujeme pro pozemek bez převýšení (bez svahu).

Strop a schodiště

Strop je tvořen železobetonovou monolitickou deskou.
Schodiště se týká pouze dvoupodlažního rodinného domu a je stejně jako strop železobetonové monolitické.

Svislé konstrukce

Obvodové a vnitřní nosné zdivo stavíme z pórobetonových tvárnic o tloušťce 300 mm na tenkovrstvou maltu nebo z keramických tvárnic broušených rovněž na tenkovrstvou maltu nebo na zdící pěnu. Příčky jsou z pórobetonových nebo keramických broušených tvárnic tloušťky 150 mm také na tenkovrstvou maltu nebo na zdící pěnu.

Konstrukce střechy

Nosnou konstrukci střechy tvoří dřevěný krov. Krytina je navržena z komplexního taškového systému BRAMAC CLASSIC PROTECTOR v černé nebo červené barvě. Střecha je větraná průběžným pásem podél okapní hrany a po celé délce hřebene odvětrávacími taškami.

Klempířské výrobky

Klempířské výrobky (žlaby, svody, háky atd.) jsou provedeny z lakovaného plechu.